Príprava vlasov pred farbením

„Mám si vlasy pred farbením umyť“?

Zakaždým, keď mi klientka položí túto otázku, najradšej by som jednoznačne odpovedala NIE. Nuž, takú jednoznačnú odpoveď na túto otázku ponúknuť nemôžem. Prečo je tomu tak? Poďme si to spoločne rozmeniť na drobné.

Ako si vlasy pred farbením správne pripraviť?

Umývať, či neumývať?

\"Rozhodne je pre vaše vlasy a hlavne vlasovú pokožku šetrnejšie, ak sú vlasy v deň farbenia mastnejšie. Prirodzený maz vytvára na pokožke hlavy akýsi ochranný film a vďaka nemu chráni nielen vlasovú pokožku ale aj vaše vlasy\".

Je fajn, ak sú vlasy mastnejšie ale čisté zároveň. Čo presne to znamená? Vlasy by nemali byť znečistené od rôznych stylingových produktov – gélov, lakov, tužidiel. Nemali by byť ani príliš znečistené napríklad od prachu, prípadne reziduí z ovzdušia. Ako vlasy správne umyjete a čo všetko k tomu potrebujete nájdete v

Chystáte sa zmeniť svojho kaderníka a k tomu novému idete prvý krát?

Ak prichádzate do kaderníckeho salónu prvý krát kvôli farbeniu vlasov, je lepšie ak prídete s umytými vlasmi. Dôvod je jednoduchý.

Pred prvým farbením je nutné určiť správne a presne výšku tónu vašich prirodzených vlasov. Zjednodušene povedané, treba určiť to, ako svetlé či tmavé sú vaše vlasy. S týmto si vy nemusíte lámať hlavu. Kdeže – toto je úlohou kaderníka či kaderníčky. A čo ak ešte nemáte tú svoju, ktorá by sa o vaše vlasy pravidelne starala? Tipy na to ako ju násť, si prečítate v Denníku krásnych vlasov.

Z prirodzenej farby vlasov profesionál vychádza a podľa toho sa určí odtieň farby, ktorú si želáte. Ak sú vlasy mastnejšie, výška tónu sa nedá určiť celkom presne, pretože mastné vlasy pôsobia tmavším dojmom.

Ak idete do kaderníctva prvý krát, teda ste pre kaderníčku nová klientka, odporúčam mať vlasy umyté.

Ak si jedenkrát necháte nafarbiť čerstvo umyté vlasy, nič hrozné sa nestane. Nemajte strach. Ak máte citlivú pokožku, farba môže na pokožke štípať. Po niekoľkých minútach zvykne tento stav pominúť.

Čo v prípade melírovania vlasov?

Melír sa síce nenanáša na pokožku, aj keď v niektorých prípadoch áno. Nuž v tomto prípade mám na mysli melírovaciu techniku, kde sa vypletajú jednotlivé pramienky a ukladajú do alobalu. 

Vďaka tomu sa melírovacia zmes nedotýka pokožky. Z tohto pohľadu je jedno, či sú vlasy čerstvo umyté alebo nie. Avšak s mastnejšími vlasmi sa lepšie pracuje, melír je aplikovaný rýchlejšie a šikovnejšie. Viac o ďalších typoch farbenia, či o farbení vlasov v období tehotenstva nájdete v Denníku krásnych vlasov.     

\"Opýtajte sa profesionála, ktorému sa chystáte zveriť do rúk, ako sa mu s vašimi vlasmi najlepšie pracuje\". 

Istotne sa vášmu záujmu poteší a nadobudne pocit vašej dôvery v prácu profesionála. Veď komunikácia je predsa základom v medziľudských vzťahoch. Myslím, že vo vzťahu kaderník verzus klient je ešte o niečo dôležitejšia. Kde je úprimná a otvorená komunikácia, tam je želaný výsledok zaručený.

..Som kaderníčka, školiteľka - technologička a autorka knihy Denník krásnych vlasov. Učím ženy starať sa o to, čo je na zovňajšku ženy najcennejšie - vlasy.,, Chcete vedieť kto som?>>